Výlet do Ekocentra Stolístek v Linharticích
Po výhře v soutěži Ekolibřík čekala třídu 4. B zasloužená odměna – výlet do ekocentra Stolístek nedaleko Moravské Třebové. O první místo jsme se dělili s rudoltickými čtvrťáky, proto jsme se do Linhartic 4. června 2026 vypravili spolu. Celý den jsme si užívali hezké počasí a skvěle připravený program, který měl název Kdo koho žere. Nejprve si děti zahrály hru Hádej, kdo jsem s přírodními výrazy. Podle nich se pak pomocí provázků propojovaly do potravního řetězce. Líbilo se nám zapojení obyčejných věcí jako pomůcek, aby děti pochopily přírodní zákonitosti. Pomocí stavebnicových kuliček s háčky (fungují na principu kuliček z lopuchu) jsme si vyzkoušeli, jak v přírodě fungují rozkladači. A díky pyramidám z kelímků jsme si ukázali, jak veliký je rozdíl mezi tím, když z potravního řetězce vypadne vrchní nebo spodní článek. Běhací hra s hledáním lístečků děti hodně bavila stejně jako společné kreslení výkresů s ekosystémem pro různé živočichy. Společné dílo pak děti ve skupinkách prezentovaly ostatním. Chválíme i obchůdek se suvenýry a občerstvení s výbornými přírodními nanuky. Největším lákadlem bylo krmení lam a pro odvážlivce i užovky Tkaničky. Výlet se moc vydařil a děti si celý den moc užily.
Za 4. B Martina Látrová

































