O bazénu

bazen

Krytý plavecký bazén při ZŠ Dobrovského slouží veřejnosti od roku 1998. Jeho základní rozměr je 12,5 x 6 metrů, největší hloubka je 130 cm a nejmenší 90 cm. Pro ty nejmenší návštěvníky je dispozici skluzavka, pro ty starší protiproud a masážní trysky. Teplota je 27,5 stupňů Celsia. Plavecký bazén je využit především pro výuku předškolních a školních dětí z Lanškrouna a okolí. Nabízíme návštěvníkům kromě plavání, jednoho z nejzdravějších sportů, i jiné služby. Například suchou saunu. Kapacita sauny je osm lidí a zakoupenou vstupenkou si návštěvník zároveň zaplatí i vstup do bazénu. V letních měsících lze k pobytu využívat i venkovní zahradu ke slunění a relaxování v příjemném prostředí. Mezi další, maminkami velmi oblíbené aktivní formy odpočinku, patří kojenecké plavání, jež probíhá dvakrát týdně, vždy v odpoledních hodinách. Dále pak jedenkrát týdně plavání těhotných žen, maminek s dětmi, diabetiků, dětí z DDM apod. Plavecký bazén i saunu je možno si zarezervovat soukromě, ale i pro sportovní kluby apod. Lze to nejen v týdnu, ale i o víkendu, je nutné se však alespoň den předem telefonicky domluvit. Dezinfekce je důležitým stupněm moderní úpravy vody. Náš bazén jako jediný v kraji využívá UV technologie. Výhodou UV dezinfekce je především okamžitá likvidace bakteriálních kultur bez přidání chemikálií. Po této instalaci odpovídá voda všemi parametry náročným hygienickým předpisům. Chcete-li si přijít zaplavat nebo relaxovat, máte možnost každé ráno od 6. 00 do 8. 00 hod., vždy po domluvě s plavčíkem. Odpoledne podle provozních hodin bazénu.