Technohrátky

Žáci 9. tříd se 19. 10. 2021 zúčastnili v Letohradu akce Technohrátky. Průmyslová střední škola Letohrad prostřednictvím praktických ukázek a soutěží (projektování budov na PC, stavba klenby, práce s mapou, hry s materiály, světlo a robot, nástroje a stroje v praxi) představila studijní a učební obory pro školní rok 2022/2023. Můžete zde studovat čtyřleté maturitní obory: stavebnictví, strojírenský technik, geodézie a katastr nemovitostí, ale také tříleté učební obory: nástrojař, elektrikář a strojní mechanik.

I. Vyoralová

.

 

 

 

Jan Kršňák na Dobráku

V pondělí 11. října se uskutečnil v aule polytechnického centra seminář pro rodiče Děti a technologie. Seminář byl organizován v rámci programu prevence kriminality Krajského úřadu Pardubického kraje za finanční podpory Ministerstva vnitra.
Přednášející Jan Kršňák, „zklidňovatel digidětí a digidospělých“, během odpoledne odpověděl na otázky, které si klade mnoho rodičů a pedagogů, a poskytl mnoho praktických rad.
Na besedě se otevřelo několik témat, např.:
- kdy koupit dítěti telefon,
- vliv zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí,
- jak k technologiím přistupovat ve školním věku,
- jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let,
- kdy dovolit dítěti přístup na internet, na sociální sítě,
- na co upozornit, aby byl pohyb dětí v kyberprostoru bezpečný.

Tento seminář měl pomoci rodičům v souvislosti s aktuální dobou, která je ovlivněna COVID-19, kdy děti musí trávit více času u PC v souvislosti s distanční výukou.

D. Krátká

.

 

 

 

Dobráček se opět vrací

Po roční odmlce, způsobené epidemií COVID, jsme se zase mohli potkat s našimi budoucími prvňáčky na Dobráčku – setkání předškoláků. V letošním školním roce „navštívíme“ společně s dětmi jednotlivé ekosystémy. Náš první výlet vedl na pole. Zde jsme sklidili mák, brambory, projeli jsme se traktorem a pomohli jsme dědečkovi vytáhnout řepu. Všichni budoucí prvňáci odcházeli unavení, ale spokojení z dobře vykonané práce. Již se určitě těší a jsou zvědaví na další setkání- tentokráte Na louce.

MAKOŠ

 

 

 

Beseda se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou

V pondělí 4. října 2021 navštívili naši druháci městskou knihovnu. Těšili se již dlouho, neboť zde na ně čekalo překvapení. Přišla za nimi opravdová spisovatelka dětských knížek paní Zuzana Pospíšilová. Představila jim svoje knížky plné zajímavých příběhů, básniček, hádanek. Společně si zahráli pohádkový příběh o zvířátkách. Paní spisovatelka jim odpověděla na mnoho zvídavých otázek. Na závěr dostaly děti malý dáreček s podpisem spisovatelky a mohly si zapůjčit knihu. Slovy druháků:
„Bylo to tady zase super!“

MAKOŠ

 

 

 

Návštěva Městské knihovny Lanškroun

První ročníky dnes poprvé společně navštívily místní knihovnu. Divadelní představení „Dobrodružství ukryté v knize" jim představilo, jak místní knihovna funguje, jak si mohou knihu vypůjčit a především herci (pejsek Max a holčička Anička) veselou formou dětem ukázali, co vše se může tajuplného a dobrodružného odehrát v knížkách. Jelikož se už děti učí ve škole číst, tato návštěva byla velmi přínosná a motivující. 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.