Soutěž Finanční gramotnost

Také v tomto školním roce se žáci 8. a 9. tříd naší školy zúčastnili soutěže Finanční gramotnost. Tato soutěž dětem ukazuje, jaké jsou jejich znalosti ze světa financí. Zároveň jim umožní porovnat své síly s vrstevníky z celé země. Snahou soutěže je pomáhat žákům se orientovat v komplexním světě financí a dát jim především možnost vyzkoušet si základní principy správy osobních a rodinných financí v modelových situacích vycházejících z reálné praxe.
Ve školním kole, které probíhalo od 11. 10. do 20. 12. 2023, žáci odpovídali online na zadané otázky jako jednotlivci. Po vyhodnocení výsledků se trojice nejlepších – Adéla Tomišková (9.A), Tobiáš Topinka (8.B), Barbora Semerádová (9.B) stala členy školního družstva, které online soutěžilo v okresním kole probíhajícím v lednu 2024. Se svými 23 body z 26 možných družstvo nakonec obsadilo pěkné 2. místo z celkového počtu 7 zúčastněných škol našeho okresu.

Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová