Okresní kolo zeměpisné olympiády

Po školním kole zeměpisné olympiády, které se konalo 24. ledna 2024 a zúčastnilo se ho celkem 22 žáků druhého stupně ve třech kategoriích, se tři nejlepší žáci vydali do kola okresního. To se konalo ve středu 21. 2. 2024 tradičně na ZŠ v Libchavách. Také letos se testovaly 3 typy znalostí a dovedností: 1) práce s atlasem, 2) písemný test geografických znalostí (práce bez atlasu), 3) praktická část – třídění a zpracování informací a dat. Celkem mohli žáci dosáhnout 100 bodů.

V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) soutěžil Vojtěch Krátký z 6. B a byl velice úspěšný! Získal celkem 94 bodů a obsadil 1. místo ze 17 účastníků s postupem do kola krajského. V kategorii B (7. ročník ZŠ + 2. ročník osmiletých gymnázií) sbírala zkušenosti Natálie Mikulová ze 7. A, která skončila na 14. místě z 19 soutěžících. V kategorii C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) své znalosti testoval Filip Resler z 9. A, který se umístil na 10. místě z 22 žáků.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Vojtovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole v Pardubicích.

Mgr. Gabriela Reslerová