Lyžařský kurz 2024

Rozhodnutí, zda vyrazit na lyžařský kurz, se stává vzhledem k opakujícímu se nedostatku sněhu v našich končinách rok od roku těžším. Ani letos tomu nebylo jinak. Přes toto riziko vyrazilo 40 žáků sedmých tříd z naší školy na „lyžák“ do Janoušova u Šumperka. Díky nedalekému skiparku v Červené Vodě se podařilo vyřešit i nedostatek sněhu.

V pondělí proběhlo rozřazení do družstev na hřišti v Janoušově, od úterý odvážel žáky skibus do tohoto areálu a zase zpět do Janoušova, kde následoval především oběd, odpočinek a poté přednášky a zábava. Lyžařský areál v Červené Vodě nabízí dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor, ale i kvalitní svah pro začínající lyžaře. Díky tomu nebyl problém s výukou lyžování u pokročilých lyžařů a ani u začátečníků. Jistě pro všechny bylo velmi příjemné využívání čtyřsedačkové lanovky, která je vyhřívaná a sedačky má kryté „bublinou“ chránící lyžaře při méně příznivém počasí.

Děti získaly nejen nové lyžařské dovednosti, ale odvezly si i spoustu příjemných zážitků ze společného pobytu.

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.