Matematická olympiáda

I v tomto školním roce se na 2. stupni naší školy našlo několik žáků, kteří se zúčastnili školního kola matematické olympiády. Žáci 6. – 8. tříd měli termín odevzdání na začátku března. Šest úloh domácího školního kola řešili celkem 3 žáci: z 6. tříd – Eliška Marková a Vojtěch Krátký, ze 7. tříd – Jakub Váně. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal alespoň 18 bodů z 36. Tuto hranici překročili dva žáci – Vojta (28 b.) a Kuba (19 b.), kteří se ve středu 3. 4. 2024 vydali DDM Duha v Ústí nad Orlicí porovnat své schopnosti s vrstevníky z jiných škol. Jejich úkol byl vyřešit tři matematické úlohy v časovém limitu 2 hodin. A jak dopadli? Vojta Krátký získal celkem 9 z 18 možných bodů a skončil na 8. místě z celkového počtu 17 zúčastněných, Kuba Váně obsadil 20.-21. místo z 24 žáků s 5 získanými body.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.