Mládež reprezentuje město Lanškroun

Od roku 1997 vyhlašuje město Lanškroun ve spolupráci s komisí pro výchovu a vzdělávání anketu s názvem „Mládež reprezentuje město Lanškroun“. Už z názvu je patrné, že anketa si klade za cíl představit veřejnosti úspěšné mladé lidi v kategoriích jednotlivci mladší, starší a kolektivy ve sportovním odvětví, vědomostních soutěžích a kultuře. Nominovat mladé reprezentanty mohou školy, sportovní organizace, ale i rodinní příslušníci.
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety za rok 2023 se uskutečnilo v pondělí 15. dubna 2024
v L'ARTu. Oceněným osobně poděkoval starosta města R. Vetchý, který zároveň s D. Flídrovou celý podvečer uváděl.  Mezi oceněnými z Dobráku byli autoři projektů na Festival vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji: Kateřina Krátká, Petr Špirka a Filip Resler. Další ocenění si převzali Vojtěch Krátký, Alex Tojmar a František Mareš za úspěchy v technických soutěžích, Dan Štěrba za 1. místo v soutěži PC_ák a Adéla Tomišková za třetí místo v soutěži Bücherwurm. Mezi oceněnými byli i další žáci z Dobráku, které nominovaly jiné organizace, také na ně jsme náležitě hrdí.
Gratuluji všem oceněným žákům i žákyním a zároveň jim děkuji za vzornou reprezentaci školy, za jejich snahu, zájem, trpělivost a ochotu učit se novým věcem. Také bych jim chtěla popřát mnoho úspěchů i štěstí v dalších soutěžích a třeba i opětovné ocenění v anketě „Mládež reprezentuje město Lanškroun“.

Mgr. D. Krátká, ředitelka školy

 

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.