Projektový den – Žáby

Po včelách jsme se v dubnu zaměřili na další typické jarní živočichy, a to žáby. Ve středu 24. 4. totiž ve 2. B na svatého Jiří nevylézali hadi a štíři, ale právě žabáci a žabky. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí ze žabího života a připomněli si vývojová stádia těchto živočichů. Věděli jste, že při skoku zavírá žába oči? Nebo že kuňka neumí při chytání much vypláznout jazyk jako ostatní žáby? Na děti čekaly pracovní listy s příklady, doplňovačkou, kreslením, stříháním, lepením nebo opisem básničky. Vymýšleli jsme pohádky s žabími hrdiny a vzpomínali na různé druhy žab. Skupinovou práci děti zakončily vytvořením společného plakátu. Celý den na nás dohlížely australské stromové pralesní žáby (rosnice siná) Kvak a Žbluňk.

M. Látrová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.