Právo pro každého

Název tradičního regionálního projektu bych si dovolila poopravit na Právo pro každého osmáka, jelikož právě této věkové kategorii je určen. Projekt zaměřený na oblast primární prevence byl realizovaný ve spolupráci paní kurátorky Zd. Drozdové a městské policie přímo v osmých třídách v Lanškrouně a jeho okolí. Nejdříve proběhly na půdě jednotlivých škol přednášky a besedy k danému tématu, žáci obdržely studijní materiály. V dubnu se uskutečnila školní kola v obou třídách, vítězové postoupili do regionálního kola. V pátek 17. května se sešlo v městském úřadě devět družstev, která poměřila své znalosti. A výsledky? V 10. ročníku této soutěže jsme uspěli a obsadili přední příčky. První místo vybojovalo družstvo ze třídy 8. B, Tobiáš Topinka, Nela Claudie Schnebergerová, Lucie Přibylová a Matyáš Procházka. Družstvo z 8. A, Eliška Kovářová, Jana Vacková, Daniel Jakeš a David Böhm, skončilo na čtvrtém místě, pouze o několik bodů jim uniklo medailové ocenění.
Všem soutěžícím gratulujeme k historickému úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci Dobráku.

Dana Krátká

 

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.