EKOLIBŘÍK NA LESANCE

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 zářilo u našeho „Dobráku“ sluníčko nejen na obloze, ale i na tvářích čtvrťáků. Ti se totiž velmi těšili na dnešní ekoprogram DDM, který se již tradičně konal v areálu myslivecké chaty Lesanka. V nádherném slunečném ránu jsme vyrazili na dlouhou cestu k lanškrounským rybníkům, během níž jsme si stihli ještě zopakovat naše znalosti z přírodovědy a samozřejmě si sdělit i některé novinky. Po dobré svačince, kterou nám s sebou připravily maminky, jsme se s chutí pustili do soutěžení. Šestičlenná družstva plnila na stanovištích různé úkoly: třídění odpadu, rozlišování vůní, poznávání rostlin a živočichů podle obrázků i živých přírodnin, luštění rébusů s přírodovědnou tématikou i týmové pohybové úkoly. Za své vědomosti jsme sbírali body. Bojovali jsme jako lvi, aby naše výsledky byly co nejlepší. Chceme totiž vyhrát hlavní cenu – výlet do Domu přírody v Moravském krasu. Každý účastník obdržel malý dárek – míček v podobě Zeměkoule. Po skončení jsme se vydali spokojení zpět do školy. Velké díky posíláme pracovníkům DDM a členům Mysliveckého sdružení, kteří pro nás tuto perfektní akci připravili.
Za spokojené čtvrťáky

MAKOŠ

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.