EXKURZE DO DOMU PŘÍRODY

V měsíci květu DDM Damián pořádal vědomostní soutěž Ekolibřík zaměřenou na ekologii. Žáci 4. B naší školy se v této soutěži umístili na pěkném 3. místě. Společně s dalšími neméně úspěšnými soutěžícími byli za odměnu pozváni na exkurzi do Domu přírody Moravského krasu. Společně jsme se zde zúčastnili vzdělávacího programu Jak se tu žilo před námi..., který se zaměřuje na zvyky, tradice a řemesla Slovanů. Po zhlédnutí krátkého filmu o životě našich předků jsme si užili zatápění v hliněné peci, mletí obilí, zadělávání těsta, pečení chlebových placek, lov pomocí luků a šípů, psaní slovanským písmen, návštěvu části expozice Domu přírody zaměřenou na vliv člověka na přírodu Moravského krasu. Výlet byl super. Děkujeme DDM Damián za krásnou odměnu.

Za nadšené čtvrťáky MAKOŠ