Olympiáda v 3D tisku

Ve čtvrtek 20. června proběhlo v Praze před odbornou porotou v sídle firmy Průša republikové finále Olympiády v 3D tisku.

Do tohoto finále postoupil Petr Špirka a Filip Resler s projektem „Meteorologická stanice“. Odborná porota po prezentaci všech finálových projektů ohodnotila projekt meteostanice jako projekt velmi vysoké úrovně, jak po odborné, tak technické stránce. V kategorii základních škol získali chlapci 1. místo. Za svůj výkon si každý z nic odvezl z Prahy 3D tiskárnu.

Součástí finále byla možnost nahlédnout do zákulisí firmy nad rámec standardní prohlídky. Postupně jsme prošli tiskovou farmu, kde najednou tisklo 600 3D tiskáren, sál s linkou pro osazování plošných spojů pro řídící jednotky 3D tiskáren až po výrobu filamentů.

Touto poslední soutěží Petr s Filipem uzavřeli své devítileté působení v oblasti techniky, robotiky a 3D tisku na Dobráku. Ať se vám i nadále daří v oblasti techniky a robotiky na střední škole 👍.

P. Resler

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.