Školní výlet 2. A + 2. B

V úterý 18. června se druháci vypravili na svůj školní výlet, letošním cílem byla Litomyšl. Obě třídy se prostřídaly při výtvarných činnostech i při prohlížení hraček. V Regionálním muzeu Litomyšl jsme měli objednaný program s výtvarnými dílnami. Děti se dozvěděly zajímavosti, techniku a postup při zdobení fasád domů pomocí sgrafit. Za pomoci šikovných lektorek si každý jedno sgrafito sám vyrobil, byla potřeba zručnost, rychlost, přesnost a pečlivost. Děti byly nadšené, protože se s touto technikou v praxi ještě samozřejmě nesetkaly. Z výletu si kromě suvenýrů vezly i hezký výrobek. Zbytek dopoledne jsme strávili v klášterních zahradách. Děti se osvěžily, odpočinuly si a dostatečně se občerstvily. Naštěstí zmrzlin měli ve stánku dostatek J Těšili jsme se také do Muzea domečků, panenek a hraček v Litomyšli. Podle názvu to vypadá spíše na holčičí zábavu, ale opak je pravdou, každý si tam najde něco, co by si chtěl odnést rovnou domů. Prohlídka byla interaktivní, protože ve vitrínách byly naaranžované některé pohádky nebo panenky představující skutečné osobnosti. Děti je měly za úkol všechny najít a na konci je čekala malá sladká odměna. Počasí nám přálo, žádná nehoda v autobuse ani během dne, svačiny snězené, kapesné utracené, takže výlet se nám vydařil na jedničku a můžeme se těšit na prázdniny! 

Za 2. třídy M. Látrová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.