Certifikáty z Cambridge jsou opět na Dobráku

V loňském školním roce se skupina žáků z 9. třídy ve složení Barbora Semerádová, Adéla Tomišková, Jiří Jirásek, Libor Nastoupil a Filip Sadílek rozhodla pustit do intenzivního studia anglického jazyka. Jejich cílem bylo zvládnout zkoušku Cambridge Preliminary PET (B1), která je primárně určena pro žáky středních škol, neboť dosahuje úrovně státní maturity. Velmi úspěšné složení této zkoušky deklaruje komunikativní znalost jazyka na úrovni B2. Zkouška ověřuje všechny čtyři jazykové dovednosti – čtení, poslech, psaný a ústní projev. Hodnotí se také znalost gramatiky a slovní zásoby. Tyto znalosti jsou ověřovány na materiálech, vycházejících z každodenních situací.

Na nelehké cestě za mezinárodně uznávaným diplomem je svými zkušenostmi, šarmem a neutuchajícím elánem provázela zkušená lektorka Ing. Jiřina Skálová, se kterou naše škola spolupracuje již osm let. Naši dnes již bývalí žáci se zodpovědně pustili do práce a paní Skálovou ve finále nezklamali. Všichni dosáhli tak vysokého bodového ohodnocení, že jim na diplomu poslaném z anglického města Cambridge září B2.

Gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně radosti ze studia anglického jazyka i na střední škole.

Mgr. N. Semerádová