Okresní kolo Geografické olympiády |
Po školním kole Geografické (dříve Zeměpisné) olympiády, které proběhlo 21. ledna 2025 a zúčastnilo se ho celkem 23 žáků druhého stupně ve třech kategoriích, postoupili tři nejlepší soutěžící do kola okresního. To se konalo ve středu 19. února 2025 tradičně na ZŠ v Libchavách.
Soutěž byla rozdělena do tří částí:
1. práce s atlasem,
2. písemný test geografických znalostí (bez atlasu),
3. praktická část – třídění a zpracování informací a dat.
Maximální možný zisk byl 100 bodů.
Výsledky našich žáků:
Kategorie A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) Jan Švéda (6.A) si vedl skvěle – získal 82 bodů, obsadil 2. místo ze 13 účastníků a zajistil si postup do krajského kola.
Kategorie B (7. ročník ZŠ + 2. ročník osmiletých gymnázií) Vojtěch Krátký (7.B) navázal na svůj loňský úspěch, když s 87 body zvítězil mezi 15 soutěžícími a rovněž postoupil do krajského kola.
Kategorie C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) Radek Dušek (8.B) se neztratil ani ve velké konkurenci – se 74 body obsadil pěkné 6. místo mezi 25 účastníky.
Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Honzovi i Vojtovi přejeme hodně štěstí v krajském kole v Pardubicích!
Mgr. Gabriela Reslerová