Dobrák pokračuje ve spanilé jízdě

Letošní finále Festivalu vědy a techniky AVAMET bylo opět bohaté na úspěchy našich žáků. Nejenže rovnou 100% přihlášených projektů postoupilo z okresního kola do finále, ale i zde jsme opět letos posbírali velké množství cen. Nesmírnou radost nám udělalo vítězství Kristýny Krátké s Patricií Janíčkovou s chemickým projektem „Polymery“ a plně funkční projekt dronu Ladislava Pavlase a Báry Maršíkové. Oba týmy v létě pojedou na zaslouženou studijní cestu do Francie. Nemenší radost nám činí zájem vysokých škol o naše žáky udělením výrazných ocenění. Patricie Janíčková a Kristýna Krátká získaly cenu děkana Chemicko-technologické fakulty Univerzity Pardubice a Kristýna Bednářová cenu děkanky Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Do letošního ročníku robotické soutěže ROBO Rave jsme také vyslali tři soutěžní týmy. Tato soutěž probíhala v několika kategoriích. Z naší školy všechny tři roboti soutěžily v kategorii doprava míčků s manuálním nakládáním. Ze třetího místa a právem účasti na letní škole robotiky v Žamberku se radoval robot Petra Nečase a Vojty Pecháčka.

Téměř desetiletá práce s našimi žáky v oblasti vzdělávání v zájmových kroužcích, investice do jazykové vybavenosti dětí, rodilých mluvčích, vědeckých přístupů k práci a přízeň sponzorů přináší své zasloužené plody, lepší uplatnění žáků v dalším studiu i profesním životě. Úspěšná tradice zavazuje k další práci, a proto již chystáme další rozvoj v těchto oblastech.

Děkujeme všem žákům za jejich píli a sponzorům za neutuchající podporu, díky které se můžeme rozvíjet. Těšíme se již na příští jubilejní desátý ročník této soutěže.

PR

Další fotografie naleznete zde: 1, 2, 3 (facebook).
Video z krajského kola naleznete zde (YouTube).