Den Země ve 2. A

22. dubna slaví svátek naše planeta Země, proto jsme se s dětmi rozhodli, oslavit tento den malým projektem. První dva úkoly dostaly děti již den předem, měly doma najít drobné odpadky, donést je v pátek do školy a také zjistit, čím je významný 22. duben. Nevěděly proč a o to byl úkol zajímavější.

V pátek ráno se děti ve třídě od rána chlubily svými úlovky. Nejprve jsme si povídali o tom, kdo jaké odpadky přinesl, ale proto, že stále nevěděly, proč si je měly donést, byly napnuté. Skoro všichni doma zjistili, čím je pátek zajímavý – mezinárodní Den Země. A tak naše tvoření mohlo začít.

Jako první jsme si prohlédli model Země a děti si vybarvily planetu vodovými barvami. Potom přišlo na řadu povídání o tom, jak můžeme přírodu chránit a s tím souvisely také odpadky, které si děti přinesly. Některé jsme umístili do kontejnerů, které máme ve třídě, a jiné zakopali na školní zahradě. Tam se půjdeme podívat přesně za rok, abychom viděli, co se s nimi za tu dobu stalo. Žáci ke své planetě do srdíček napsali, jak můžeme chránit přírodu, vybarvili omalovánku, na které byli neukáznění lidé, kteří přírodu ničí. Na závěr si děti zahrály deskovou hru na přírodní společenstva a naučily se písničku.

Jana Kmentová