Recitační soutěž

Ani letos některé děti nezahálely a s nadšením se přihlásily do školního kola recitační soutěže. Konala se ve středu 20. dubna 2016 od 13 hodin.

Do soutěže se přihlásilo celkem 12 dětí z 6. až 9. tříd. Rozděleny byly do dvou kategorií. V té mladší se svými recitačními dovednostmi snažili zaujmout Marie Gregorová, Zuzana Kubešová, Marie Konopková, Marie Šenkýřová, Jan Hajzler, Kristýna Knápková, Kristián Kolář a Natálie Poláková. Mezi staršími dětmi se v nelehké pozici recitátorek objevily čtyři dívky – Patricie Janíčková, Kristýna Bednářová, Tereza Nastoupilová a Jana Rejnušová.

V porotě zasedla paní učitelka Stránská, Rozsívalová a Semerádová. Podpořit děti přišla i paní ředitelka Dana Krátká.

V první kategorii jsme se dočkali velice příjemných překvapení. Na 1. místě se opravdu zaslouženě umístila Zuzana Kubešová (6. A) s recitací úryvku z knížky Alexandry Berkové Nazdar, Ančo. Zuzka nás zaujala výběrem textu, jeho rozsahem, přirozeností projevu, bravurním zvládnutím celé pasáže. Druhé místo obsadil mladý talent Kristián Kolář (7. B). K recitaci si vybral svou vlastní báseň s názvem Vyznání. Kristián má velmi příjemný hlas, jeho verše byly něžné, výrazově skvěle zvládnuté. Totéž bychom mohli říct i o Marii Šenkýřové (7. A). I ona se prezentovala vlastní básní Živý sen. Marušku ale trochu přepadla nervozita, jež způsobila drobný výpadek textu.

Ve starší kategorii bylo uděleno pouze 1. místo, a to Kristýně Bednářové za recitaci básně Maminčino zrcátko od Jaroslava Seiferta. Její přednes byl velmi příjemný a citlivý. Výkony ostatních dívek byly velmi vyrovnané, ovšem nesplňovaly podmínky úspěšné recitace.
Jsme moc rády, že se v dnešní době nejrůznějších moderních technologií a trendů ještě pořád najdou děti, které jsou vnímavé k literárním textům a jsou ochotny obětovat svůj čas něčemu, co není zrovna IN.

Mgr. N. Semerádová