Poslední kolo okresní školní ligy v plavání - 29. 4. 2016

Už po čtvrté jsme se vydali do Rychnova nad Kněžnou, kde se konalo poslední kolo závodů pro žáky II. stupně. Autobus odjížděl v 5.30 hodin a my netrpělivě vyhlíželi Gabču, která ráno nedorazila, a museli jsme odjet bez ní. Naštěstí jsme se s ní potkali ve Vamberku, kam ji její tatínek dovezl, takže složení družstva bylo stejné (Gabča, Anička, Matěj Skalický, Matěj Maršík a Tom).
Po naší oblíbené zastávce v „mlíčáku“ na náměstí v Rychnově jsme pokračovali k bazénu. Každý plaval 50 m volným způsobem, časy se sčítaly a náš výsledný čas 2:44:18 minut. Na přestávku mezi rozplavbami byla připravena hra „Námořní bitva“. Za každou školu bylo potřeba vybrat 5 dětí a jednoho dospělého, soutěžilo se o dort. My jsme ho bohužel nevyhráli. Pak následovala druhá rozplavba a volná zábava. V 11.30 hodin bylo vyhlášení a my skončili na prvním místě a zároveň jsme obsadili první postupové místo do superfinále, které se koná 13.5.2016 v Ústí nad Orlicí. Budou tam nejlepší štafety z Litomyšle, Ústí nad Orlicí a Rychnova nad Kněžnou. Jen mě trochu mrzí, že nemohou jet všichni, protože v té době budou v Anglii.

Moc blahopřeji ke krásnému úspěchu!

Eva Jurčová