Soutěž mladých zdravotníků

Ve středu 4. května se dvě pětičlenná družstva z naší školy zúčastnila oblastního kola Soutěže mladých zdravotníků v Ústí nad Orlicí.
Za velmi nepříznivého počasí, v improvizovaných podmínkách děti ošetřovaly zraněné figuranty, poznávaly květiny a stromy. S městskou policií určovaly dopravní značky a přiřazovaly správné vybavení cyklistů na kole. Přizváni byli také hasiči, kteří dětem připravili shazování kuželek pomocí proudu vody z hadice.

Nejvíc kladných bodů získala družstva, která si uměla se vším poradit v co nejkratším čase a hlavně správně na místě vyřešit a ošetřit všechny zraněné figuranty.

Naše družstva sice skončila na čtvrtém a šestém místě, ale nejdůležitější je, že děti mají o první pomoc zájem a není jim lhostejné, co se děje kolem nich. Domů jsme přijeli sice mokří, ale plní zážitků a nových zkušeností. Děkujeme za reprezentaci školy.

Dana Zedníčková