Charitativní běh Dobráku

Přicházíte-li s prvním ročníkem jakékoli akce, vždy nesete kůži na trh. I my jsme měli obavy. Starosti nám dělalo počasí, kvůli kterému jsme charitativní běh posunuli z 27. dubna na 20. květen 2016. Nejistá byla i účast dětí a rodičů. Najde se dost nadšenců, kteří vyběhnou na ovál při ZŠ Dobrovského a svou účastí přispějí na léčbu našeho kamaráda Pavlíka Kvapila?

Dnes už můžeme říct, že se vás našlo mnoho. Milé děti, vážení rodiče a učitelé, děkujeme za vaši ochotu, vytrvalost a radost, se kterou jste neúnavně zdolávali 140m dlouhou trasu. Společně jsme za dvě hodiny odběhli 3722 oválů, což je neuvěřitelných 521 km.

Počasí nás nezklamalo, snad můžeme jásat, že na běh bylo přímo ideální. První, úvodní, kolečko zahájil Pavlík Kvapil s maminkou, panem starostou Radimem Vetchým, paní ředitelkou Danou Krátkou a panem zástupcem Pavlem Reslerem. Pak už na ovál vyběhli všichni ostatní běžci. Mnohé děti přijaly toto odpoledne jako velkou příležitost překonat svoje limity. Na trati se objevily i maminky s kočárky a předvedly obdivuhodné výkony. Potkat učitele v běhu není nic neobvyklého, pořád někam spěchají, ale vidět je obíhat běžecký ovál s úsměvem na tváři byla nejen pro děti příjemná podívaná. Školní jídelna Madoret, maminky, děti i učitelé připravili lahodné občerstvení, z jehož prodeje se utržily téměř 3.000Kč. Na dobrovolném vstupném jsme získali přes 6.000 Kč. Celková částka v hodnotě 9.500 Kč bude v nejbližších dnech předána rodině Kvapilových. Všem, kteří přispěli, patří obrovský dík. Znova jste nás přesvědčili o vaší laskavosti, štědrosti a ochotě pomoci. DĚKUJEME.

Velké poděkování patří také Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra České republiky, České průmyslové zdravotní pojišťovně a Všeobecné zdravotní pojišťovně, které do soutěže věnovaly dárkové předměty pro všechny dětské účastníky.

Děkujeme všem za účast, pomoc a zájem a moc se těšíme na další ročník běhu, při kterém budeme mít možnost překonat stávající rekord, a to je přece výzva.

Mgr. N. Semerádová

Další fotografie naleznete zde: facebook (1, 2).