Vodní olympiáda

Ve středu 22. 6. 2016 proběhl na bazéně 5. ročník vodní olympiády. Tentokrát na téma:
O nejrychlejšího plavce moře - Plachetníka atlantského.

Zúčastnili se jí vybraní plavci z 2. - 5. tříd ZŠ Dobrovského, celkem 52 dětí. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. První úkol: kdo vyloví nejvíce pokladů (puků), druhý úkol: kdo doplave nejdál pod vodou, třetí úkol: kdo přinese nejvíce potravy, čtvrtý úkol: plavání na čas (2. a 3. třída – 25 m, 4. a 5. třída – 50 m).

Výsledky:
2. třída: 1. místo - David Křivka, 2. místo - Adam Holík, 3. místo - Violka Chládková
3. třída: 1. místo - Štěpánka Vlčková, 2. místo - Anežka Vilčová, 3. místo - Danča Nastoupilová
4. třída: 1. místo - Tadeáš Dostál, 2. místo - Filip Jurča, 3. místo - Jonáš Topinka
5. třída: 1. místo - Anička Vlčková, 2. místo - Adam Křivka, 3. místo - Zuzka Kunčárová
Nejrychlejší plavec z 2. - 3. tříd (25 m) Anežka Vilčová - čas 23:87
Nejrychlejší plavec ze 4. - 5. tříd (50 m) Tadeáš Dostál - čas 42:05

Každý si odnesl medaili, diplom a muffina. Děti mohly ukázat, co se naučily během školního roku, a porovnat síly s ostatními plavci. Blahopřejeme!

E+D+S