Obědy dětem

V dubnu naši školu oslovila nezisková organizace Drab Foundation, která zaštítila projekt Obědy dětem. Cílem projektu je zajistit teplé jídlo žákům s tíživou finanční situací, v minulém roce tak umožnila stravování pro žáky základních škol v celkové hodnotě 940.253,- Kč.

V praxi vše probíhá tak, že škola vytipuje vhodné žáky, jejichž rodiny se ocitly v nepříznivé finanční situaci, a vyplní žádost na příslušných webových stránkách. Žáka lze podpořit z programu Obědy dětem pouze v případě, že s tím souhlasí zákonný zástupce. Nezisková organizace žádost posoudí a pro schválené žáky zašle peníze na úhradu obědů, a to přímo škole. Nezisková organizace Drab Foundation podpoří čtyři žáky naší školy ve školním roce 2016/17, a to od 1. 9. do 31. 12. 2016.

Jsem ráda, že se podařilo rodičům čtyř našich žáků „snížit“ finanční náklady v nastávajícím školním roce a dětem umožnit pravidelné stravování ve školní jídelně MADORET.

Mgr. D. Krátká