Jazyková učebna na Dobráku

K začátku školního roku věnovala škola Dobrovského svým žákům zbrusu novou jazykovou učebnu. Ta je mimo jiné vybavena speciálními multimediálními počítačovými programy, které umožňují jak individuální, tak skupinovou výuku cizích jazyků a vzájemnou interakci a kooperaci žáků při studiu.

„Otevření specializované učebny je dalším krokem rozvoje kvality dosavadní jazykové výuky a příspěvek k obecně vyšší kvalitě vzdělávání žáků, který jsme si vytyčili,“ shrnula ředitelka školy Mgr. Dana Krátká. „Naši žáci dosahují dlouhodobě velmi dobrých výsledků, jsou schopni samostatně komunikovat v zahraničí, ať již šlo o pobyty ve Francii, Velké Británii nebo nedávný Intel International Science and Engineering Fair v USA. Na škole se potkávají s rodilými mluvčími, živě komunikují, projevují zájem o rozšířenou výuku. Výsledky jsou samozřejmě také zásluhou dlouhodobé práce našich vyučujících, poutavé formy výuky a podpory sponzorů. Mně osobně dosahované výsledky nesmírně těší a věřím, že tak poskytujeme dětem velmi solidní základy, na kterých budou dále stavět v navazujícím studiu a profesionální praxi. Chystáme další rozvoj v tomto směru“.

Jazykovou učebnu se podařilo vybudovat zejména díky finanční podpoře našeho zřizovatele, Města Lanškrouna, sponzorskými dary přispěla firma INA Lanškroun, s. r. o., KOMFI, spol. s. r. o. a firma Vondra a Vondra s. r. o. Děkujeme sponzorům za pomoc s realizací našeho projektu.

Mgr. I. Vyoralová