Digitální hledání

V úterý 25. 10. 2016 SOŠ a SOU Lanškroun pořádala soutěž pro žáky základních škol v surfování po internetu s názvem DIGITÁLNÍ HLEDÁNÍ. Soutěže se mohla zúčastnit z každé školy maximálně tři dvoučlenná družstva žáků 8. a 9. tříd. Z naší školy tyto dvojice tvořily Aneta Dorčiaková a Kristýna Bednářová, Petra Suchá a Nela Procházková, z osmých tříd Petr Nečas a Nela Křížová.

Žáci měli podle zadání vyhledat v časovém limitu požadované informace na internetu a vložit je do programu Word. Za správně nalezené a uložené informace byly udělovány body. Dosažené body jednotlivců byly pak příslušné dvojici sečteny a vyhodnoceny společně. Naše dvojice složená ze zástupců z obou osmých tříd, Petr Nečas a Nela Křížová, která zde měla získávat převážně zkušenosti, se hned umístila na pěkném druhém místě. Vítězem celé soutěže se stala další naše dvojice zástupců tentokrát z devátého ročníku ve složení Petra Suchá a Nela Procházková, děvčata dosáhla o půl bodu lepšího výkonu.

Za úspěšnou reprezentaci všem našim žákům děkujeme a výhercům blahopřejeme.

C.