Angličtina a rodilý mluvčí na Dobráku

Do nového školního roku vstoupila naše škola s novou moderní jazykovou učebnou, která vznikla během prázdnin v přízemí hlavní budovy. Do rekonstrukce a přebudování stávající třídy jsme se mohli pustit jen díky finančnímu přispění našeho zřizovatele, města Lanškrouna, ale také díky sponzorskému daru firmy INA Lanškroun, s. r. o., KOMFI, spol. s.r. o. a firma Vondra a Vondra. Odborná učebna je mimo jiné vybavena speciálními multimediálními počítačovými programy, které umožňují jak individuální, tak skupinovou výuku cizích jazyků a vzájemnou kooperaci žáků při studiu.

Díky sponzorské mu daru společnosti FOREZ s.r.o. a finančnímu příspěvku z prostředků SRDPŠ se nám podařilo zajistit rodilého mluvčího do hodin anglického jazyka. Pan Simon Barlow (rodilý Angličan)dochází na naši školu pravidelně, a to každý třetí týden. Výuka probíhá v 6. - 9. ročníku v hodinách konverzace, dále v některých třídách na 2. stupni a v obou třídách 5. ročníku. V běžných vyučovacích hodinách s pedagogem si žáci rozšiřují teoretické znalosti, tzn. gramatické jevy a struktury, slovní zásobu a konverzují. Hodiny s rodilým mluvčím na toto navazují a informace doplňují. Jejich cílem je především pomoci žákům překonat ostych z používání cizího jazyka, porozumět jazyku a reagovat v něm. Rodilý mluvčí představuje silnou motivaci v učení se cizím jazykům a zdokonalování se v nich.

Výsledky, kterých dosahujeme při výuce anglického jazyka zásluhou našich vyučujících a díky podpoře sponzorů, mě velmi těší a věřím, že tak poskytujeme dětem kvalitní základy, na kterých budou dále stavět v navazujícím studiu a profesním životě.

Dana Krátká