Podzimní hrátky v DDM Lanškroun

Dne 3., 8., 16. a 24. listopadu se naše školní družiny zúčastnily výukového programu v DDM Damián na téma počasí „OBLAČNO“ a „VĚTRNO“. Program plný her, soutěží a tvoření nadchl všechny přítomné děti.

Na téma „OBLAČNO“ si děti prohlížely obrázky různých seskupení mraků, vyrobily si dešťovou kapičku z papíru a také nabíraly „dešťové kapky“ – korálky - na lžíci a přenášely je do plastové lahve. Nakonec si zahrály při hudbě hru, při které měly za úkol pověsit prádlo na šňůru podle barev duhy.

V tématu „Větrno“ se děti dozvěděly, jaké meteorologické přístroje se používají při měření síly a rychlosti větru, a samy si formou her a soutěží vyzkoušely sílu foukání ústy do různě těžkých předmětů po nalepené dráze. Přenášely sněhové vločky na lžíci, do které jim foukal silný vítr pomocí „škodiče“ - papírové čtvrtky. Balónky připevněné na dlouhé šňůrce musely děti přepravit jako po lanové dráze na druhou stranu herny. Během návštěvy si děti vyrobily papírový větrník, který zakomponovaly do velké stěny s počasím.