Konverzační soutěž v anglickém jazyce - školní kolo

Naštěstí je v dnešní době dost dětí, které si uvědomují, že umět cizí jazyk není jenom trend, ale i naprostá nezbytnost při cestování nebo k získání kvalitní a dobře placené práce. Přibývá žáků, kteří čtou knihy v originále, dívají se na anglické filmy, poslouchají anglické písničky a třeba i vyhledávají každou možnost komunikace s rodilým mluvčím Simonem Barlow, který letos na naší škole působí.

Možná i proto je zájemců o školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce každý rok poměrně hodně. V pondělí 28. listopadu 2016 se za tímto účelem sešlo celkem 16 žáků. Jako vždy se soutěžilo ve dvou kategoriích – I. kategorie (6., 7. ročník), II. kategorie (8., 9. ročník). Žáci byli testováni z poslechových a komunikačních dovedností.

V kategorii mladších dětí bych velmi ráda vyzdvihla suverénní výkon Elly Andrlové (7. A), která porotu složenou z paní uč. Valentové a Semerádové oslnila plynulostí projevu a schopností vyjadřovat se anglicky v podstatě bez chyb na jakékoli téma přiměřené jejímu věku. Velmi dobře si také vedla Gábina Skalická (7. B).

V kategorii starších žáků příjemně překvapila Kristýna Bednářová (9. třída), které právem a jednoznačně patří 1. místo. Je důkazem toho, že talent bez píle je pouze poloviční úspěch. Velmi dobře si vedli i ostatní soutěžící (2. místo – Adam Váně , 3. místo – Aneta Dorčiaková, Kristýna Krátká).

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za snahu a vzornou účast.

Mgr. N. Semerádová