Lyžařský kurz

Při vzpomínkách na minulou zimu je až neuvěřitelné, jak ideální podmínky pro lyžování poskytla zima letošní. Zatímco vloni bylo rozhodování o tom, zda jet na „lyžák“ velmi těžké, letos skutečně nebylo v tomto směru co řešit. A tak vyrazilo 6. února 25 žáků sedmých tříd z naší školy lyžovat již tradičně do Janoušova. Janoušov je malá vesnička v podhůří Jeseníků, která je vzdálená asi 20 km od Šumperka. K penzionu Horizont, ve kterém bylo zajištěno ubytování, patří lyžařský vlek dlouhý 460 m upravovaný rolbou. Díky bohaté nadílce sněhu probíhala výuka lyžování na svahu v Janoušově a nebylo třeba dojíždět do skiparku v Červené Vodě jako vloni.

Na letošním kurzu se sešlo poměrně dost lyžařských začátečníků, přesto se všichni naučili během kurzu lyžovat, z čehož měli pochopitelně velkou radost. Děti tedy získaly nové lyžařské dovednosti, ale odvezly si i spoustu dalších příjemných zážitků ze společného pobytu na horách.