Setkání s paní spisovatelkou

V úterý 14. a ve středu 15. února jsme my, žáci z první, druhé a třetí třídy naší školy, navštívili městskou knihovnu. Čekala tam na nás opravdová paní spisovatelka Petra Braunová, která napsala pro malé i velké čtenáře 33 knížek. Dozvěděli jsme se, jak taková knížka vzniká. Paní spisovatelka nám popsala cestu knížky od prvotního nápadu až po voňavou novou knihu v naší knihovničce. Prozradila nám, že některé náměty pro své knihy čerpá ze života svých dětí a jejich kamarádů. Sama nám některé své knihy ukázala a dokonce z nich četla. My, kteří se teprve učíme číst, se těšíme na knížku Johana s dlouhýma nohama. A nás starší autorka nalákala na Tramvaj plnou strašidel. Závěrečná autogramiáda byla krásnou tečkou za milým setkáním. Děkujeme za příjemné dopoledne,…někteří z nás odcházeli s touhou stát se spisovatelem.

Děti z I. A,B, II. A,B, III. A a B