Okresní kolo zeměpisné olympiády

Po školním kole zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 26 žáků druhého stupně ve třech kategoriích, se 3 nejlepší žákyně vydaly na kolo okresní, které se konalo v úterý 21. 2. 2017 v ZŠ v Libchavách. Jako každý rok se testovaly 3 typy znalostí a dovedností: 1) práce s atlasem, 2) písemný test geografických znalostí (práce bez atlasu), 3) praktická část – třídění a zpracování informací a dat.

A jaké byly naše výsledky? V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) zkušenosti sbírala Zuzana Kunčárová z 6. třídy, která obsadila 17. místo. V kategorii B (7. ročník ZŠ + 2. ročník osmiletých gymnázií) soutěžila Zuzana Kubešová ze 7. A, která se umístila na pěkném 4. místě z 15 žáků. V kategorii C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) soutěžila Petra Suchá z 9. třídy, která obsadila také 4. místo (z celkového počtu 21 žáků) a na stupně vítězů jí chybělo opravdu málo.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Petře Suché, která se okresního kola zeměpisné olympiády zúčastnila již počtvrté a naši školu v červnu opustí, přejeme hodně studijních úspěchů na střední škole. A pro připomenutí Petřiny výsledky z minulých let: 6. třída - 2. místo v krajském kole, 7. třída – 4. místo v krajském kole, 8. třída – 5. místo v okresním kole.

Mgr. Gabriela Reslerová