Den otevřených dveří

Ve středu 22. února v 14.30 hodin se otevřela ZŠ Dobrovského budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Návštěvníci si na novější budově prohlédli učebny i školní družinu. Pro děti paní učitelky připravily výtvarné dílny a programy na interaktivních tabulích. Nejvíce rodičů s budoucími prvňáčky přišlo před třetí hodinou, protože za několik minut začínala netradiční ukázková hodina v I. A. Proč netradiční? Děti se učily pouze 35 minut, paní učitelka M. Jirásková využila interaktivní tabuli, ale i další metody tak, aby děti dokázaly pracovat i v době, kdy už mají právo na únavu a nepozornost. Následovala beseda rodičů s ředitelstvím školy.

A co se nejvíce líbilo dětem? Učarovaly jim interaktivní tabule, které máme ve všech třídách na I. i II. stupni. O co se nejvíc zajímali rodiče? Kdo bude učit v prvních třídách, o provoz školní družiny, o kroužky, o spádové obvody škol…

D. Krátká