Veselé zoubky u prvňáčků

V pátek 3. března 2017 se uskutečnil na naší škole v prvních třídách preventivní program „Veselé zoubky“, který již sedmým rokem pořádá společnost dm drogerie markt s.r.o., Česká republika. Cílem programu je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti péče o chrup dětí a prevence zubního kazu.

Prvňáčci zhlédli zábavně-edukační film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a výukové DVD. Žáci se seznámili s tématy, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. S paní učitelkou probrali zásady správné péče o zoubky, jak si je čistit, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře. Vyplnili pracovní list, v kterém byl kladen důraz na výběr zubního kartáčku a správné stravování. Po úspěšném splnění všech úkolů dostal každý prvňáček preventivní balíček, který obsahoval informační brožuru pro rodiče, zubní pastu, přesýpací hodiny a samolepku, kterou si mohou nalepit v koupelně, aby měli správný postup čištění zoubků stále před očima.

Všem se preventivní program „Veselé zoubky“ velmi líbil.

Z. Štorková, M. Jirásková, třídní učitelky I.A,B