Maškarní karneval v ŠD

V letošním roce jsme uspořádali maškarní karneval před jarními prázdninami v pátek 3. března 2017. Připravovali jsme se na něj s dětmi několik dní dopředu. Zdobili jsme nástěnky i třídy různými obrázky, mandalami, z papírových tácků jsme vyráběli lízátka, bonbóny a obličejové masky, které se dětem moc povedly.

Karneval probíhal v prostorách školních družin. Zahájili jsme ho vystřelením konfet srdíček na chodbě a dále tradičně tancem a promenádou masek ve školní jídelně. Sešla se spousta krásných masek. Mohli jsme vidět kovboje, čarodějnice, indiána, piráty, vojáky, mořskou vílu, mažoretky, princezny nebo třeba kostru, fotbalisty, rockera, kouzelníky, šmouly a nechyběla ani roztomilá zvířátka jako lvíček, medvídek, opička a další. Během odpoledne jsme hráli různé hry. Děti nafukovaly balónky, malovaly na ně obličej, pinkaly si balonkem na papírovém tácku, poznávaly předměty v klobouku (poslepu), házely na cíl do kovbojského klobouku, stavěly „hlavolam“ z lega, přenášely pingpongový míček (překážková dráha), foukaly také do parníku pomocí brčka a podepisovaly se po slepu. Nejenže se soutěžilo, ale získávaly se i razítka na kartičky s omalovánkou. Za vyplněnou kartičku dostali děti drobnou odměnu.

Karneval byl pro nás všechny příjemně strávené odpoledne a dětem se vůbec nechtělo odcházet domů.

Vychovatelky ŠD

Další fotografie naleznete zde (facebook).