Noc s Andersenem

V letošním roce se do akce nazvané Noc s Andersenem zapojili žáci skoro celého I. stupně. Celí natěšení se sešli v pátek v podvečer ve své třídě. Tam si udělali pelíšky a hned poté se odebrali na slavnostní zahájení do vestibulu, kam posléze přišel také pan Andersen. Ten dětem prozradil, že letošní téma budou komiksové postavy ze seriálu Čtyřlístek.

Po úvodu se děti rozdělily pomocí čtyřlístkových kartiček do družstev vždy v daném ročníku a dobrodružství se Čtyřlístkem začalo. Děti poznávaly postavy z komiksu podle popisu, hledaly rozdíly na obrázcích, luštily slova vetřelce, skládaly puzzle obrázek a ty větší řešily záhady a křížovky. Jako tradičně nechybělo spojení s našimi kamarády v polském Dzierzonowie, focení dětí do tvaru čtyřlístku a stezka odvahy.

Před usnutím děti zhodnotily tajemný večer a vyslechly si pohádku. Pak už se zachumlaly do svých spacáků a nechaly si zdát svůj sen o Fifince, Pinďovi, Bobíkovi či Myšpulínovi.

Jana Kmentová