Naši žáci v celostátním kole Finanční gramotnosti

Soutěž Finanční gramotnost je určena všem žákům 1. a 2. stupně základních škol i žákům všech středních škol v těchto základních tematických okruzích: 1) informační gramotnost, 2) peněžní gramotnost, 3) cenová gramotnost, 4) rozpočtová gramotnost, 5) právní gramotnost, 6) ochrana spotřebitele.

Po absolvování školního kola, zisku prvního místa v okresním i krajském kole jsme se vydali na celostátní kolo do Prahy. V úterý 25. 4. 2017 se konalo v refektáři kláštera Emauzy finálové kolo 8. ročníku soutěže, do kterého postoupily vítězné týmy z krajských kol. Soutěžily trojice žáků prvního, druhého stupně a studenti středních škol. Čtrnáct zástupců z jednotlivých krajů bylo rozděleno do dvou semifinálových skupin a čekalo na ně 15 otázek. První dva týmy z obou semifinálových kol postoupily do finále. Trojice našich žáku z pátých tříd bojovala s otázkami, ale i s časem, který často rozhodoval o pořadí. Ondřej Böhm, Martin Jáneš a Tomáš Miškolci skončili v semifinále na 5. místě. I přestože nepostoupili do finále, je to obrovský úspěch a doufáme, že také v příštím školním roce budou takto skvěle hájit barvy naší škol. Gratulujeme jim k úspěchu a děkujeme za reprezentaci Dobráku.

J. Kryštof