Velký úspěch Dobráku v celostátním kole soutěže SAPERE

Ve středu 26. 4. 2017 se konalo v refektáři kláštera Emauzy v Praze finálové kolo 7. ročníku soutěže, do kterého postoupily vítězné týmy z krajských kol ve třech kategoriích. Letos se do této soutěže zapojilo více než 28 000 žáků a studentů. 14 zástupců krajů bylo rozděleno do dvou semifinálových skupin a čekalo na ně 10 otázek. První dva týmy z obou semifinálových kol postoupily do finále. Trojice našich děvčat z devátého ročníku, Kristýna Bednářová, Patricie Janíčková a Aneta Dorčiaková, po počátečním zaváhání bojovala v semifinálové skupině o postup. Zadařilo se jim a bylo z toho druhé místo znamenající postup. Děvčata bojovala nejen s otázkami, ale také s časem, který v mnoha případech rozhodoval o pořadí u každé otázky. Ve finále prokázaly naše reprezentantky vynikající znalosti, ale také pevné nervy a získaly neuvěřitelné druhé místo. Tím také překonaly sen paní ředitelky, ve kterém se jí zdálo, že získaly bronzové medaile.

Soutěžní otázky soutěže SAPERE aneb Vědět, jak žít byly koncipovány do těchto základních tematických okruhů: I. Životní prostředí a životní styl (zásady ekologie) II. Zdravá výživa (zásady stravování) III. Pohyb jako součást zdravého životního stylu (zásady pohybu) IV. Potraviny (zásady manipulace a základní informace) V. Prevence nemocí (zásady zdravovědy) VI. Smysly a vjemy v praxi (čich, chuť, hmat, zrak atd.)

Děvčatům gratulujeme k velkému úspěchu a děkujeme jim za příkladnou reprezentaci školy.

J. Kryštof