Divadlo Šumperk

Děti mají divadlo rády, okouzlí je kulisy, herecké výkony, noblesní prostředí, možnost obléknout si slavnostní oblečení. I proto každoročně pořádáme zájezd do divadla v Šumperku. Tentokrát tento pro žáky oblíbený den připadl na úterý 24. dubna 2017.

Divadlo Šumperk často nabízí překvapivé podání klasických divadelních her, a tak jsme se i letos těšili, co pro nás režisér Jiří Seydler a herci tohoto oblastního divadla přichystají. Čekal nás příběh Cyrano z Bergeracu, jehož autorem je francouzský dramatik Edmond Rostand (1868 – 1918). Cyrano je nešťastně, ale věčně zamilován, nepochopený a nepoznaný umělec, velký bojovník a rváč za spravedlnost. Je to jedna z nejromantičtějších postav světové literatury, postava nezapomenutelná nejen pro svou ochotu obětovat se nedosažitelnému ideálu, ale také pro svůj velký nos.

Tato silná myšlenka všechny dětské diváky určitě zasáhla, i přesto že Cyrano mnohdy v bitvě s větrnými mlýny nevyhrál. Z jeviště bylo cítit nadšení, z hlediště spokojenost.

Ze Šumperka jsme odjížděli obohaceni o příjemný umělecký zážitek. Do autobusu jsme se nechali popohnat dubnovým deštíkem a hurá zpátky do školy.

Mgr. N. Semerádová