Poznáváme Míšeň a Drážďany

Ve čtvrtek 4. 5. se 43 žáků (6. - 9. r.) vydalo na dvoudenní poznávací zájezd do Německa. Naší první zastávkou bylo město Míšeň. Čekala nás exkurze v nejstarší evropské porcelánce a poté jsme absolvovali procházku městem kolem nejvýznamnějších památek – kostel Frauenkirche s nejstarší zvonkohrou na světě, výstup k zámku Albrechtsburg s majestátným gotickým dómem a nádhernými výhledy na údolí řeky Labe… Poslední zastávkou byl barokní lovecký zámeček Moritzburg, kde se točila pohádka „Tři oříšky pro Popelku“.

Druhý den jsme se přesunuli do centra Drážďan. Zde jsme navštívili nejen galerii Zwinger, ale prošli jsme se i historickým centrem s jeho nejzajímavějšími pamětihodnostmi: Hofkirche, Rezidenzschloss, Semperoper, Frauenkirche. Poslední zastávkou našeho výletu byly nádherné zahrady půvabného zámečku Pillnitz.

Unaveni, přesto spokojeni a plni zážitků jsme ve večerních hodinách dorazili ke škole. Výlet se nám opravdu vydařil.

VADO