Právo pro každého

Tento název regionální soutěže bych si dovolila poopravit na Právo pro každého osmáka, jelikož právě této věkové kategorii je určeno. Projekt zaměřený na oblast primární prevence je realizován ve spolupráci paní kurátorky Zd. Drozdové, Policie ČR a městské policie přímo v osmých třídách v Lanškrouně a jeho okolí.

Na Dobráku proběhlo v dubnu školní kolo v obou osmých třídách, vítězové nás měli reprezentovat v regionálním kole. Bohužel stanovené datum, 15. května, nám přineslo drobné komplikace. „To odjíždíme na cyklisťák. Co s tím?“ Nakonec jsme se dohodli, že všichni žáci na Pastviny odjedou na kolech ihned po ukončení samotné soutěže a nebudou čekat na vyhodnocení.

V budově lanškrounského zámku se utkalo dvanáct družstev. A výsledky? Ty se soutěžící dozvěděli až odpoledne na cyklistickém kurzu. Družstvo z VIII.B, Kristýna Knápková, Natálie Poláková, Vendula Kacálková a Petr Nečas, obsadilo skvělé čtvrté místo. Bohužel družstvo z VIII.A, Lucie Němcová, Nela Křížová, Michal Šembera, František Havelka, podcenilo přípravu a skončilo na předposledním jedenáctém místě.

D. Krátká