Okresní kolo Pythagoriády pro 5. ročník ZŠ

V pondělí 15. května 2017 se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo matematické Pythagoriády pro 5. ročník ZŠ. Z naší školy se ho zúčastnila čtyři děvčata – Petra Šilarová, Kristýna Langerová, Veronika Reslerová a Elena Nováková. Soutěžilo dalších 29 dětí ze základních škol v Lanškrouně, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Červené Vody, Žamberku, Chocně a Klášterce nad Orlicí. Samotné matematické klání probíhalo hodinu a výsledky jsme se dozvěděli hned na místě.

Bylo možné získat maximálně 15 bodů, což se jako jediné podařilo právě Petře Šilarové z naší školy, takže ve velké konkurenci vybojovala pro ZŠ Dobrovského 1. místo. Další dva stupínky „na bedně“ si odvezli Markéta Polanská a Jan Wawrzyczek z Červené Vody. Děti, které dosáhly 10 a více bodů, obdržely diplom pro úspěšné řešitele. Získala ho i Kristýna Langerová s 11 body. Všichni účastníci Pythagoriády dostali pamětní list a občerstvení, vítězové si vybrali hodnotné ceny.

Martina Látrová