Regionální kolo soutěže v poznávání přírodnin

Regionálního kola soutěže v poznávání rostlin, živočichů a minerálů se dne 23. 5. 2017 v České Třebové zúčastnilo pět žáků z naší školy. Tito žáci postoupili do regionálního kola soutěže na základě výsledků školního kola.

V kategorii 8. – 9. ročníků soutěžili za naši školu tito žáci: Jan Hajzler (8.B), Lukáš Novák (8.B) a Kristýna Bednářová (9.). Nejlepšího výkonu dosáhl Honza, který v poznávání rostlin obsadil krásné druhé místo.

V kategorii 6. – 7. ročníků naši školu reprezentovala Štěpánka Rubešová (6.) a Zuzana Kubešová (7.A). Výborně si vedla Zuzka, která v poznávání rostlin obsadila 2. místo. Zuzka byla také úspěšná v soutěži v poznávání přírodnin, kterou 16. 5. pořádal DDM Damián v Lanškrouně. V poznávání živočichů obsadila 1. místo a v poznávání rostlin skončila na 2. – 3. místě.

Daniela Krátká