Přírodovědné soutěže 1. stupeň

Každý rok pořádáme na naší škole přírodovědnou soutěž. Žáci 1. stupně soutěží ve dvou kategoriích, v jedné poznávají živočichy a minerály a ve druhé kategorii rostliny a minerály. Koncem dubna proběhlo školní kolo. Na 1. místě se v rostlinách i živočiších umístila žákyně

Katěřina Toncrová, 2. místo v rostlinách získala Kristýna Kristýna Hanáková a na 3. místě se umístila Anna Cinková, všechny tři ze III. B.
Vítězové školního kola v obou kategoriích si své znalosti vyzkoušeli ještě v soutěži „Poznávání přírodnin“, kterou pořádá DDM Damián v Lanškrouně. Tam se na krásném 1. místě umístila žákyně Petra Šilarová z V. A a na 3. místě žákyně Ellen Nováková z V. B.

Nejlépe umístění žáci školního kola a soutěže v domě dětí postoupili do regionálního kola, které se konalo 17. května v České Třebové. Vynikající znalosti v regionálním kole prokázaly žákyně III. B, Kateřina Toncrová, která se v obou kategoriích, v rostlinách i živočiších, umístila na výborném 1. místě a Kristýna Hanáková v kategorii rostlin na krásném 2. místě. Žáci čtvrtého a pátého ročníku mají poznávání rostlin a živočichu trochu těžší, také zde soutěží více škol, přesto se naše žákyně Ellen Nováková umístila v živočiších na 15. místě a v rostlinách na 17. místě.

Je vidět, že žáci mají o přírodu zájem, oceňujeme jejich přístup a znalosti. Zaslouží si pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy.

D. Smejkalová