Ekocentrum Paleta Oucmanice

Ve dnech 18. – 19. 9. 2017 se žáci šestých tříd naší školy vydali do Ekocentra Paleta v Oucmanicích. Při dvoudenním pobytu absolvovali pět vybraných programů. V rámci programu s názvem Jeden za všechny a všichni za jednoho si vyzkoušeli, jak jsou schopni vzájemně spolupracovat. Zjistili tak, že v tomto směru mají velké rezervy. Další program se týkal třídění odpadů a večer prvního dne žáci zakončili programem Drátkování. Při drátkování si každý vytvořil malý stromek z drátků, korálků a kamenů, který si mohl odvézt domů. Při drátkování mnozí žáci překvapili svou šikovností a trpělivostí. Druhý den pak pokračoval programem Bylinky. Děti se při něm naučily poznávat běžně používané bylinky podle chuti i vůně. Celý pobyt byl zakončen programem Pečení v peci, při kterém si žáci vlastnoručně zhotovili těsto na housky a housky si poté upekli ve venkovní peci. Při pobytu v Oucmanicích se žáci dozvěděli mnoho nového a zjistili, co by bylo potřeba zlepšit ve vztazích v jejich třídním kolektivu.

Daniela Krátká