Pasování druháčků na čtenáře

V pondělí 16. října jsme přijali pozvání pí ředitelky Lindy Netušilové k návštěvě knihovny. Připravila si pro nás slavnost pro malé čtenáře nazvanou PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE.

Po příchodu do knihovny nás pí knihovnice seznámila s tím, co to vlastně knihovna je, jak v ní najít tu správnou knížku a jak se zde knížky půjčují. Pak si děti prozkoušela, aby se dozvěděla, zda si pasování opravdu zaslouží. Splněním různých úkolů všichni dokázali, že umí opravdu číst, znají pohádkové postavičky i pohádky, ve kterých se vyskytují. Největší úspěch sklidily slavné pohádkové hlášky. Potom pomocí kouzelného zaklínadla přivolali osobu, na kterou netrpělivě čekali – královnu ABECEDKU I. Ta je za zvuku fanfár královským mečem pasovala na čtenáře. Děti složily slavnostní slib, že se budou o knížky dobře starat, chránit je a vážit si jich. V upomínku na tento slavnostní den si všichni odnesli pěknou knížku s věnováním a čtenářský průkaz, na který si už někteří vypůjčili svoji první knížku a hrdě si ji nesli do školy.

Přejeme druháčkům, aby je čtení bavilo a našli si v knížkách spoustu nových kamarádů.

třídní učitelky