Dobrák na výstavě ELEKTROTECHNIKA / IT v Pardubicích

Čtyři žáci z osmé a deváté třídy využili nabídky střední školy informatiky a ekonomie DELTA z Pardubic a aktivně se zapojili do 3. ročníku výstavy ELEKTROTECHNIKA / IT, která se konala ve Výstavním a společenském centru Ideon v Pardubicích.

Ve svém stánku žáci předváděli zajímavé programy a aplikace vytvořené s pomocí mikropočítače Micro:bit, např. známou hru kámen, nůžky, papír. Celá výstava byla zaměřena na propojení firem a škol Pardubického kraje, představení nových technologií ve výuce informatiky, fyziky a pracovních činností na ZŠ.

Využili jsme také nabídky města Lanškroun, kdy druhý den mohlo na výstavu odcestovat dalších deset žáků školy. Ti se během dopoledne zúčastnili programátorského STEM workshopu micro:bit, vyrobili si robotický prst a seznámili se s novinkami v oblasti IT, vyzkoušeli si např. robotický fotbal a virtuální realitu.

P. Resler

Další fotografie naleznete zde (faceboook).