Sportovní olympiáda

loga s rameckem jpg

Česko – polské sportovní klání se netradičně konalo v Lanškrouně. Ve čtvrtek 9. listopadu jsme ve sportovní hale SOŠ a SOU Lanškrouně poměřili své síly s dětmi z partnerské školy SP Trójka Dzierżoniów.

Soutěžili jsme jak v tradičních atletických disciplínách, ve hře ringo, tak i trochu netradičně, třeba v hodu drátěnkou. Poslední soutěžní disciplínu svědomitě absolvovali pedagogové obou škol. Jak už to na přátelských soubojích bývá, nebylo poražených, bylo jen vítězů.

Odpoledne polští kamarádi putovali Lanškrounem, kde hledali významné lanškrounské budovy, žáci naší školy jim byli průvodci a občas i nápovědou. Zakončením celého dne byla prohlídka radnice a setkání s panem starostou.

Toto velmi příjemné setkání se uskutečnilo v rámci projektu Společně 20 let, který je financován z prostředků EFRR prostřednictvím euroregionu Glacensis.

Lenka Pilná, Daniela Smejkalová, Eva Vetchá