Pohádkový Dobrák

Druhé pohádkové setkání předškoláků na Dobráku bylo ve znamení pohádky O veliké řepě.

9. 11. se sešlo celkem 11 zvídavých dětí. Odpoledne bylo zaměřené na činnosti, se kterými se budou žáci setkávat ve škole běžně. Hravou formou jsme pracovali na pracovních listech, kde děti určovaly pořadí pohádkových postav, které o malinkou chvilku později měly za úkol najít po třídě. Zazpívali jsme si písničku o zvířátkách, která vystupují v pohádce, a také jsme pracovali na interaktivní tabuli. V kouzelném pytli byly ukryty předměty, které děti přiřazovaly k jednotlivým postavám. V kruhu na koberci děti hádaly věci, které patří nebo nepatří na pole a velmi dobrou zábavou bylo vytahování řepy, přetahování lanem.

Na závěr si budoucí žáčci odnesli puzzle, obrázek na téma dnešní pohádky a odměnu v podobě papírové myšky se záložkou do knihy.

Jana Kmentová, Miroslava Jirásková