Bobřík informatiky

Otestovat znalosti žáků základních i středních škol a prověřit, jak jsou připraveni na řešení otázek v oblasti algoritmizace, problémů digitální gramotnosti a porozumění informacím, si dává za cíl už desátý ročník soutěže Bobřík informatiky, který pořádá katedra informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity.

Soutěž je rozdělena do pěti věkových kategorií, od čtvrťáků základních škol až po maturitní ročníky středních škol, a probíhá formou on-line testu v počítačových učebnách.

Ve třech věkových kategoriích pro základní školy se již po několikáté účastní této soutěže i naše škola. Nejúspěšnějším řešitelem z Dobráku se stal v kategorii Mini Jaromír Flídr, který získal maximální počet bodů a umístil se tak na jednom z prvních míst v republice. V kategorii Benjamin získal nejvyšší počet bodů Kryštof Jirásek a v kategorii Kadet měl nejvíce bodů Jiří Kotrč.